Plan Łodzi
Historia Łodzi
Ciekawe strony
Pamiątki i książki
o Łodzi
Galeria
Urząd Miasta Łodzi Łódź Turystyczna
 
 

Nowa siedziba Łódzkiej Informacji Turystycznej już otwarta. Zapraszamy na Piotrkowską 28!

Dodano dnia 24.01.2018

Informacja turystyczna w Łodzi ma nową siedzibę. We wtorek, 23 stycznia Przewodniczący Rady ŁOT i Wiceprezydent Łodzi, Krzysztof Piątkowski oraz Prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, Tomasz Koralewski uroczyście otworzyli ten niezwykle ważny punkt na turystycznej mapie Łodzi.

Informacja turystyczna jest często pierwszym miejscem kontaktu odwiedzającego z miastem. To tutaj turyści dowiadują się o atrakcjach turystycznych, wydarzeniach w mieście i możliwościach spędzenia wolnego czasu. Pracownicy informacji są prawdziwymi pasjonatami Łodzi. Doradzając dostosowują swoją wypowiedź do zainteresowań i potrzeb turystów. Dzięki znajomości języków obcych – angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego – bariera językowa nie stanowi problemu w kontaktach z turystami.

Otwarcie nowego punktu informacji to również nowe, dostosowane do potrzeb turystów, godziny otwarcia – siedem dni w tygodniu oraz wydłużony czas pracy w weekendy. Informacja zaprasza odwiedzających od poniedziałku do soboty do godz. 18:00, a w sezonie wiosenno – letnim do godz. 19:00. W niedziele natomiast można zasięgnąć porady do godz. 15:00, a latem do 16:00. Turyści mogą skorzystać również ze stanowiska komputerowego oraz bezpłatnego połączenia Wi-Fi. W najbliższej przyszłości planowane jest również uruchomienie sprzedaży pamiątek i gadżetów.

„Bardzo się cieszę, że możemy uruchomić łódzkie centrum informacji turystycznej pod nowym adresem, przy Piotrkowskiej 28. Będzie to miejsce w pełni otwarte zarówno dla turystów, jak i mieszkańców” – mówi prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, Tomasz Koralewski, „Wartość tego miejsca stanowić będzie wynikowa energii i zaangażowania naszych partnerów na terenie Łodzi – hoteli, atrakcji turystycznych, gastronomii, instytucji kulturalnych i wszystkich, którzy chcieliby ze swoją ofertą trafić do odwiedzających nasze centrum gości. My obiecujemy, że tą dobrą energię będziemy chcieli jeszcze wzmocnić i naładować nią odwiedzających nas turystów, którzy prosto od nas ruszą na zwiedzanie Łodzi.” Lokal przy ul. Piotrkowskiej 28 jest bowiem nie tylko siedzibą informacji turystycznej, ale również biurem powołanej w 2017 roku Łódzkiej Organizacji Turystycznej. Organizacja zrzesza prawie 50 podmiotów działających w branży turystycznej. Jej głównym celem jest promocja Łodzi jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, w szczególności dla branży MICE oraz wyjazdów typu city break.

Otwarcie nowej siedziby zainaugurowało także "Tydzień z Łódzką Organizacją Turystyczną", w ramach którego przygotowano, m.in. Koło Fortuny i loterie z nagrodami oraz warsztaty dla grup szkolnych. Wydarzenie przybliżające nowy punkt informacji turystycznej w Łodzi potrwa do niedzieli, 28 stycznia.