Plan Łodzi
Historia Łodzi
Ciekawe strony
Pamiątki i książki
o Łodzi
Galeria
Urząd Miasta Łodzi Łódź Turystyczna
 
 

Urbanator Days (Klub Wytwórnia, 11 - 12 września)

Dodano dnia 11.09.2017

Już 11 i 12 września czeka nas jedenasta edycja Urbanator Days - jednego z najbardziej innowacyjnych wydarzeń artystycznych na świecie, stworzonego przez Michała Urbaniaka, międzynarodowej sławy skrzypka, saksofonistę, kompozytora, który jako jedyny Polak dostąpił zaszczytu gry z Milesem Davisem. Nowojorczyk z Łodzi zaprasza na Urbanator Days do Wytwórni. Na tegoroczną edycję przyjadą takie gwiazdy, jak Femi Temowo, Troy Miller i Andy Ninvalle. 11 września o godz. 16 wraz z najlepszymi jazzmanami z Nowego Jorku Michał Urbaniak poprowadzi bezpłatne warsztaty dla młodych, zdolnych muzyków, a 12 września o godz. 19 z najodważniejszymi uczestnikami Urbanatora zagra jam session na scenie przy Łąkowej 29.

Gościem specjalnym koncertu będzie EABS, łączący wpływy soulu, funku, hiphopu, elektroniki septet, który potrafi tchnąć w jazz ogień i przywracać temu gatunkowi dawny blask. Ten wrocławski septet kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie autorskie podejście do utartych muzycznych standardów. EABS to kolaż utalentowanych osobowości, wywodzących się z różnych gatunków i styli. To próba nowego podejścia do jazzu przez pryzmat hip-hopowego brzmienia, na którym wychowali się muzycy. Muzycy nie boją się poszukiwań i eksperymentów i jak na prawdziwych artystów przystało - nie zwracają uwagi na panującą etykietę, o czym z pewnością przekonamy się podczas koncertu jedenastej edycji Urbanator Days.

Urbanator Days to przedsięwzięcie skierowane do wszystkich, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną w różnych stylach i gatunkach. Urbanator Days to propozycja dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, a także wszystkich utalentowanych ludzi, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania muzycznego. Urbanator Days to wspólne granie, improwizowanie, swobodna wymiana pomysłów i wiedzy w niepowtarzalnej atmosferze, z niesamowitą twórczą energią. Tego wydarzenia po prostu nie można przegapić.

W poprzednich edycjach Urbanator Days wzięło udział ok. 15 tys. słuchaczy i 700 uczestników warsztatów. Urbanator Days są realizowane dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objęła Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

PROGRAM URBANATOR DAYS W ŁODZI:
11-12 WRZEŚNIA, KLUB WYTWÓRNIA, UL. ŁĄKOWA 29


11 września, godz. 16.00 – warsztaty w Wytwórni (bezpłatne, zapisy www.urbanatordays.com), które poprowadzą muzycy zespołu Urbanator: Michał Urbaniak - skrzypce/saksofon, Troy Miller - perkusja, Femi Temowo - gitara, Otto Williams - bas, Marek Pędziwiatr - klawisze, Michael Patches Stewart - trąbka, Patrycja Zarychta - wokal, Andy Ninvalle - wokal/rap

12 września, godz. 19.00 – koncert EABS I URBANATOR/ Jam Session w Wytwórni Organizator: Urbanator Days Bilety: 50 zł z kartą zniżkową, 60 zł bez karty zniżkowej

Źródło: www.wytwornia.pl//o-nas/wytwornia-1/repertuar-2/repertuar/urbanator-days-2017-koncert-jam-session