Plan Łodzi
Historia Łodzi
Ciekawe strony
Pamiątki i książki
o Łodzi
Galeria
Urząd Miasta Łodzi Łódź Turystyczna
 
 

Manu Summer Jazz Sundays 2017 - sierpniowe niedziele w Manufakturze

Dodano dnia 10.08.2017

W niedzielę 6 sierpnia rozpocznie się ósma edycja Manu Summer Jazz Sundays - festiwalu jazzowego, który w tym roku przebiega pod hasłem „Master & Co.”.

Tegoroczne wielkie święto jazzu, czyli letni festiwal Manu Summer Jazz Sundays ma nieco inną formułę niż poprzednie edycje. Dotychczas motywem przewodnim był konkretny instrument – na scenie na rynku Manufaktury występowali najlepsi polscy saksofoniści, gitarzyści, trębacze czy wirtuozi organów Hammonda. – W tym roku stawiamy na zestawienie mistrzów w swoich dziedzinach i młodych twórców, którzy czerpią inspiracje od najlepszych – tłumaczy Tomasz Gołębiewski, dyrektor artystyczny Manu Summer Jazz Sundays.

Jak pierwszy zaprezentuje się Mistrz - Krzesimir Dębski, który wystąpi w Manufakturze w niedzielę 6 sierpnia. Ten kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny, ma na swoim koncie ponad 120 utworów symfonicznych i kameralnych, 40 kompozycji do spektakli teatralnych i ponad 100 do filmów i seriali. Na zamówienie hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films skomponował również nową muzykę do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917.

W Manufakturze zaprezentuje zarówno utwory własne, jak i znane i lubiane standardy jazzowe. Towarzyszyć mu będzie gitarzysta Krzysztof Ścierański, z którym od lat grają w zespole String Connection.

Tydzień później (13.08) wystąpi Sasha Strunin – młoda wokalistka, która zaczynała karierę muzyczną w klimatach pop i dance, ale od kilku lat rozwija się w swingu. Artystkę pracującą w tym kierunku wspiera wybitny amerykański trębacz Gary Guthman, który jako Mistrz wystąpi na finał Manu Summer Jazz Sundays, czyli 27 sierpnia.

Czwartym artystą, który zaprezentuje się podczas jazzowych niedziel w Manufakturze będzie Mateusz Smoczyński - jeden z najlepszych skrzypków jazzowych młodego pokolenia. Zagra 20 sierpnia. 

 

06.08.2017

Krzesimir Dębski & Krzysztof Ścierański 

13.08.2017

Sasha Strunin Band

20.08.2017

Mateusz Smoczyński Quintet

27.08.2017

Gary Guthman Quartet

 

Źródło: www.manufaktura.com/events/40/5518/wydarzenia/manu_summer_jazz_sundays