Plan Łodzi
Historia Łodzi
Ciekawe strony
Pamiątki i książki
o Łodzi
Galeria
Urząd Miasta Łodzi Łódź Turystyczna
 
 

Artystyczny Helenów z awangardą w tle - 25 czerwca od godz. 16:00

Dodano dnia 19.06.2017

Już po raz piąty zapraszamy wszystkich do parku Helenowskiego. W tym roku bawimy się pod hasłem ARTYSTYCZNY HELENÓW Z AWANGARDĄ W TLE.

Tegoroczny piknik odbędzie się 25 czerwca 2017 roku, w pierwszą niedzielę lata. Dokładny program imprezy dostępny będzie wkrótce!

Dokładny program imprezy dostępny będzie wkrótce!

MUZYKA, FOTOGRAFIA I MODA

W pięknej scenerii Parku Helenowskiego tym razem zakróluje AWANGARDA. Na scenie zaprezentują się zespoły i artyści, którzy grają niestandardowo i nowocześnie, eksperymentują dźwiękiem i instrumentami, których używają. Zobaczymy szalony występ Elektrycznego Węgorza, usłyszymy bajkowy synth-pop Sonimiki, zatańczymy oberki z zespołem Odpoczno, a na finał Iza Lach zabierze nas w „Podróż w nieznane”. Zapraszamy też na otwarcie wystawy fotograficznej studentów Szkoły Filmowej w Łodzi oraz pokaz inspirowanej awangardową sztuką kolekcji mody zaprojektowanej przez studenta łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Zapraszamy na wielkie święto z AWANGARDĄ w tle!

WARSZTATY

Kolejna odsłona cyklu: CHODŹ DO PARKU. JEST LATO.

Podczas tegorocznego pikniku w Helenowie przekonamy się, w jak wielu dziedzinach można na co dzień odnaleźć AWANGARDĘ. Tradycyjnie już, specjaliści pokażą nam, w jaki sposób składać modele origami oraz układać kwiaty tak, aby powstały z nich niezwykłe wianki. Podczas warsztatów muzycznych poświęconych kompozycji utworów współczesnych dowiemy się „co w trawie piszczy”.

Będzie możliwość ozdobienia ulubionej części garderoby za pomocą techniki sitodruku. Podczas warsztatów edukacyjnych, do świata artystycznej AWANGARDY, najmłodszych uczestników zabierze Zaczarowany Ołówek.

KULINARIA

PYSZNIE I ZDROWO

Jak zwykle w Helenowie nie zabraknie różnych pyszności. O nasze kubki smakowe zadbają łódzkie restauracje. Spróbować będzie można zarówno kuchni tradycyjnej – łódzkiej, jak i inspirowanej kuchniami z innych zakątków świata. Poznamy i spróbujemy nieoczywistych połączeń, dania przygotowywane z pewną nutką nowoczesności i alternatywy. Tak się jada tylko w Łodzi!

 

PAMIĘTAJ, ŻE…

HELENÓW TO NIE HELENÓWEK!

Park Helenów znajduje się między ulicami Źródłową i Północną.

AUTOBUSY: 85AB i 87AB (PRZYSTANEK PÓŁNOCNA/KAMIŃSKIEGO)

TRAMWAJ: 1,5 (PRZYSTANEK KILIŃSKIEGO/PÓŁNOCNA) oraz 6 (PRZYSTANEK PÓŁNOCNA/ KILIŃSKIEGO)

 

 Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi

 

Źródło: https://www.centrumdialogu.com/dzialalnosc-centrum-dialogu/1623-artystyczny-helenow-z-awangarda-w-tle