Plan Łodzi
Historia Łodzi
Ciekawe strony
Pamiątki i książki
o Łodzi
Galeria
Urząd Miasta Łodzi Łódź Turystyczna
 
 

Dwunastogodzinny spacer z „Zieloną Łodzią” (23/24 czerwca)

Dodano dnia 19.06.2017

Wszystkich miłośników łódzkich parków i długich spacerów Zielona Łódź zaprasza do udziału w nocnym, 12-godzinnym spacerze. Startujemy o godzinie 20.00 w Parku Staromiejskim, zbiórka uczestników przy pomniku Dekalogu.

W programie łódzkie parki, najciekawsze miejsca Lasu Łagiewnickiego, Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, ciekawe punkty widokowe także poza granicami Łodzi. Spacer potrwa do godziny 8.00, zakończenie w siedzibie Leśnictwa Miejskiego przy ulicy Łagiewnickiej 309, przewidywany powrót do centrum autobusem miejskim. Przyjazd na Rondo Powstańców 1863r. o godzinie 8:14. Na trasie towarzyszyć będą przewodnicy, organizator zapewnia ciepłe i zimne napoje, drobne przekąski. W programie także obserwacje astronomiczne, poszukiwanie nietoperzy i innych zwierząt nocnych.

Wyprawa ma charakter spaceru, organizator nie przewiduje klasyfikacji sportowej, cała grupa pokonuje trasę wspólnie, czerpiąc przyjemność z możliwości korzystania z terenów zieleni, a nie z wyprzedzania innych uczestników. Dla wszystkich osób, które ukończą spacer przygotowano imienny certyfikat oraz upominki. Udział w spacerze jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich, ale warunkiem jest zaakceptowanie regulaminu i przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres email: kontakt@zielonalodz.info do 22 czerwca do godziny 14.00.

Regulamin i formularz dostępne na http://www.zielonalodz.info/index.php?id=25&cid=2556&date=%202017-06-24&single