Plan Łodzi
Historia Łodzi
Ciekawe strony
Pamiątki i książki
o Łodzi
Galeria
Urząd Miasta Łodzi Łódź Turystyczna
 
 

Inauguracje Juwenaliów 2017 (11 maja) oraz IV Łódzkich Senioraliów (13 maja)

Dodano dnia 05.05.2017

W dniu 11 maja 2017 r. (czwartek) Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą  we współpracy z samorządami studenckimi łódzkich uczelni organizuje uroczystą inaugurację Juwenaliów 2017, w trakcie której ulicą Piotrkowską przejdzie barwny, studencki korowód, a Pani Prezydent Hanna Zdanowska przekaże studentom klucze do Bram Miasta. W czasie pochodu każdy z uczestników otrzyma bezpłatną koszulkę juwenaliową, organizowane będą gry i konkursy z nagrodami, a impreza zakończy się koncertem klimatycznego trio w składzie Bartek Grzanek, Piotr Kolasa oraz Marcin Ritter.

Źródło: informacja prasowa Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą

IV Łódzkie Senioralia odbędą się w terminie 13-26 maja 2017 r. Dwa tygodnie wydarzeń dla seniorów przygotowanych przez partnerów inicjatywy tradycyjnie otworzy uroczysta inauguracja połączona z koncertem znanego artysty- w tym roku na naszej scenie pojawi się Krzysztof Krawczyk. 
Integralną częścią tegorocznej edycji ŁS jest Ogólnopolski Konkurs Drzewo Pokoleń organizowany przez Urząd Miasta Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundację dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Konkurs ma na celu wyłonienie i uhonorowanie organizacji pozarządowych, firm, instytucji jak i seniorów realizujących projekty w obszarze zdrowego i aktywnego starzenia się oraz podejmujących wszelką działalność przyczyniającą się do poprawy jakości życia osób 60+. Gala Konkursu, której towarzyszyć będzie wręczenie nagród dla Zwycięzców poszczególnych kategorii oraz występ Ewy Bem stanowić będzie również oficjalne zakończenie IV Łódzkich Senioraliów. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w głosowaniu internetowym, które rozpocznie się 28 kwietnia i potrwa do 19 maja (na stronie www.drzewopokolen.umed.lodz.pl – zakładka głosowanie).

Uroczysta Inauguracja Senioraliów: 13 maja, godz. 14:00-19:00, Pasaż Schillera
W programie: przekazanie Seniorom kluczy do bram miasta przez Prezydenta Miasta Łodzi, stoiska partnerów, występy artystyczne, wręczanie informatorów z harmonogramem wydarzeń oraz koncert Krzysztofa Krawczyka.

Źródło tekstu oraz program wydarzenia: www.seniorzy.uml.lodz.pl/w-2671.html