Plan Łodzi
Historia Łodzi
Ciekawe strony
Pamiątki i książki
o Łodzi
Galeria
Urząd Miasta Łodzi Łódź Turystyczna
 
 

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Łodzi – Atlas Arena, 8 kwietnia

Dodano dnia 02.04.2017

8 kwietnia dwa i pół tysiąca motocyklistów przejedzie przez Łódź, a nazajutrz jeszcze więcej widzów obejrzy mecz żużlowców. W tę niedzielę czeka nas w Łodzi sparing Orła ze szwedzką drużyną.

– To będzie wielkie święto motocyklistów – mówi motocyklista Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. – Zapraszamy do Łodzi wszystkich motocyklistów z regionu i całej Polski. 8 kwietnia do Atlas Areny na godzinę 10 zapraszamy wszystkich łodzian. Wstęp jest wolny. Zaczynamy wtedy łódzkie rozpoczęcie sezonu motocyklowego, czyli imprezę wspólnie organizowaną przez jedenaście klubów i stowarzyszeń motocyklowych oraz miasto Łódź. Takiej imprezy nie było. Tysiąc motorów otwierało sezon w zeszłym roku, teraz będziemy gościć ponad dwa i pół tysiąca motocyklistów. Każdy otrzyma specjalny znaczek, naklejkę, opaskę. Powstał specjalny logotyp tegorocznego otwarcia.

Kulminacją uroczystości będzie wielka parada motocykli, którą zaplanowano na godzinę 13. Motocykle przejadą z Atlas Areny aleją Mickiewicza, ulicami Kościuszki, Zachodnią, placem Wolności na ulicę Piotrkowską i z powrotem do Atlas Areny. To trzecia z rzędu parada. Organizują ją Night Ridersi. – Zobaczyć w Łodzi tak dużą paradę to wydarzenie wyjątkowe – mówił Krzysztof Kubiak z Night Ridersów. – W pewien sposób utrudnimy komunikację, za kłopoty przepraszamy.

W Atlas Arenie będą stoiska wszystkich sklepów motocyklowych. Stowarzyszenie łódzkich motocyklistów wraz z klubem motocyklistów Politechniki Łódzkiej zorganizują pokazy dynamicznej jazdy sprawnościowej. Będzie pokaz driftu i konkurs na torze przeszkód dla każdego. Przygotowano rowerki dla dzieci. Będzie można testować skutery. Atrakcji nie zabraknie. Nie ma otwarcia sezonu motocyklowego bez żużlowców. Nazajutrz, czyli 9 kwietnia o godz. 15 na torze przy ul. 6 Sierpnia odbędzie się premierowy mecz pierwszej ligi żużlowej Orzeł Łódź - Wanda Kraków. Władze sportu żużlowego uwzględniły stanowczy protest Witolda Skrzydlewskiego i przywróciły pierwotne terminy meczu otwarcia oraz meczu z Unią Tarnów, który w nowym teminarzu miał skandaliczną, piątkową datę. Po proteście działacza roku mecz odbędzie się w niedzielę 7 maja.

– 8 kwietnia w Atlas Arenie będziemy prezentować naszą drużynę– mówił prezes Orła Witold Skrzydlewski. – Będziemy także losować wśród kibiców 300 biletów na mecz niedzielny 9 kwietnia. W niedzielę o godz. 14 na torze przy ul. 6 Sierpnia odbędzie się drugi sparing Orła. Zapraszamy wszystkich, wstęp jest bezpłatny. Rywalem będzie szwedzki Gislaved. Łodzianie mają wystąpić w silnym składzie, a Rohan Tungate będzie jeździł w barwach drużyny gości. Oczywiście wezmę udział w paradzie motocyklistów. W paradzie motocyklistów pojedzie też prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, ale jako pasażer.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/aktualnosci/a/otwarcie-sezonu-motocyklowego-2017,11937479/