Plan Łodzi
Historia Łodzi
Ciekawe strony
Pamiątki i książki
o Łodzi
Galeria
Urząd Miasta Łodzi Łódź Turystyczna
 
 

Dni Irlandii 2017 - OFF Piotrkowska Center, 17 - 19 marca

Dodano dnia 15.03.2017

Święty Patryk wyprawia huczne imieniny. Jak co roku, razem z resztą świata, dołączamy do celebrowania Dni Irlandii, której patronem jest solenizant. W weekend 17-19 marca będziemy fetować kulturę Zielonej Wyspy we wszystkich jej przejawach.

Nasze restauracje zaproponują wariacje na temat dań tradycyjnej irlandzkiej kuchni, a ponieważ nieodłącznym spoiwem polsko-irlandzkich więzi przyjaźni jest alkohol, gardło przepłuczemy trunkami, z których słynie Zielona Wyspa – oryginalnymi piwami, cydrem i whiskey. Tajniki wywodzącej się od Celtów kuchni będzie można poznać także na warsztatach w studiu kulinarnym Book&Cook (17 marca, godz. 18:00) oraz w Kuchni Baccaro (18 marca, godz. 10:00).
Uciechy stołu to nie jedyne atrakcje Dni Irlandii. Zależy nam na przybliżeniu wszystkich aspektów kultury kraju ze stolicą w Dublinie. W Dzień Świętego Patryka (piątek, 17 marca, godz. 18:00) główny dziedziniec podwórka przy Piotrkowskiej 138/140 zamieni się w arenę dla sztuki. Przez trzy godziny będziecie mogli obserwować bitwę dwóch malarzy tworzących jednocześnie, na żywo, obrazy na ogromnych płótnach. Za sztalugami staną Jan Jubaal Wasinski oraz Se Bo z duetu robosexi. To niepowtarzalna okazja, aby podglądać technikę i proces malarski, które zwykle pozostają tajemnicą czterech ścian pracowni artystów oraz energetyczne wydarzenie pełne ruchu, muzyki i emocji.
W piątek (17 marca od godz. 20:00) dzięki szczodrości Jameson Irish Whiskey przed klubem DOM zagra kapela Hey Girlz Hey Boyz. Sobotni wieczór (18 marca od godz. 20:00) spędzimy już wewnątrz lokalu na zabawie przy tradycyjnej celtyckiej muzyce z pokazem tańca w wykonaniu zespołu Filids.
W Dni Irlandii nie zapominamy o dzieciach. Convers Szkoła Języków Obcych zaprasza w sobotę (18 marca, godz. 11:00-14:00) do zabawy z krasnalem Leprekonem oraz na eksperymenty w Miasteczku Naukowym, które ulokowało się w siedzibie szkoły, na I piętrze dawnej przędzalni fabryki Ramischa.
____

Patronat Honorowy Ambasady Irlandii.
Mecenasem wydarzenia jest OPG Property Professionals, firma o irlandzkim rodowodzie, właściciel i zarządca OFF Piotrkowska Center.

Źródło: www.facebook.com/events/1586868311327621/