Plan Łodzi
Historia Łodzi
Ciekawe strony
Pamiątki i książki
o Łodzi
Galeria
Urząd Miasta Łodzi Łódź Turystyczna
 
 

Wystawa fotografii Joanny Łabeńskiej "Oto moja Ziemia Obiecana" - wernisaż 28 lutego o godz. 18:30 w Mieście Tkaczy w Zgierzu

Dodano dnia 28.02.2017

Wystawa fotografii Joanny Łabeńskiej "Oto moja Ziemia Obiecana" - wernisaż 28 lutego w Galerii Sztuki w Mieście Tkaczy w Zgierzu. Wystawę będzie można oglądać do 20 kwietnia. 1 i 2 kwietnia natomiast część prac zostanie zaprezentowana w Manufakturze, a pokazowi towarzyszyć będą warsztaty.

"Od 1 marca do 20 kwietnia w Galerii Sztuki Miasto Tkaczy Park Kulturowy w Zgierzu przy ul. Narutowicza 5 będzie można zobaczyć wystawę prac Joanny Łabeńskiej, fotografki i przewodniczki po Łodzi oraz województwie łódzkim. Fotografie łódzkiej artystki zostaną zaprezentowane w czterech salach podzielonych tematycznie.

Pierwsza z sal poświęcona będzie „kobiecości”, którą dodatkowo ozdobią prace wykonane przez Joannę Jaworską - współautorką książki „Łódzkie Czary-mary”. Druga to „powrót do korzeni” z akcentami historycznymi w postaci krosna i kołowrotka, które wypożyczy firma HOBBY-WEŁNA. Trzecia to „kwiecista woń” ze sztuką z tekstyliów wykonaną przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 56 z Łodzi. A ostatnia „żywotność materiału”, która w czasie wernisażu zamieni się w salę koncertową. To co je łączy to zdjęcia tkanin (firmy Linexim Tkaninownia ) w wykonaniu artystki ukazane w nietradycyjny, urzekający i tajemniczy sposób. To próba nawiązania do historii regionu łódzkiego, początków włókienniczego imperium. Na miejsce prezentacji swoich prac artystka wybrała właśnie Miasto Tkaczy w Zgierzu, gdzie osiedlili się pierwsi tkacze, gdzie wszystko się zaczęło.

Podczas oficjalnego otwarcia wystawy 28 lutego 2017 o godz. 18:30 odbędzie się również muzyczna uczta zespołu Janbley, który na tę specjalną okazję skomponował piosenkę. O poczęstunek zadba Restauracja „Gorąca Kiełbasiarnia” oraz Zakład Mięsny Wierzejki. Przewidziano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami zasponsorowany przez Joannę Jaworską i Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego oraz niespodziankę wieczoru zasponsorowaną przez Cukiernię SOWA z Manufaktury. O wydruki zadbała Drukarnia Proxima."

Patronat nad wystawą objęło m.in. Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi.

Źródło i szczegóły: https://www.facebook.com/events/1718928181731404/