Plan Łodzi
Historia Łodzi
Ciekawe strony
Pamiątki i książki
o Łodzi
Galeria
Urząd Miasta Łodzi Łódź Turystyczna
 
 

Wystawa: Frida i Diego. Niech żyje życie!

Termin:

Data: od 03-10-2017 do 03-01-2018

Lokalizacja:

Muzeum Kinematografii

Adres:

pl. Zwycięstwa 1 , Łódź

Dane kontaktowe:

Telefon: 42 203 24 50

Adres e-mail: muzeum@kinomuzeum.pl

Strona www: www.kinomuzeum.pl

Opis:

Wystawa „Frida i Diego. Niech żyje życie!” opowiada historię związku Fridy i Diego. Wspólne życie dwojga artystów było bardzo burzliwe, pełne rozstań i powrotów. Spędzili ze sobą prawie ćwierć wieku – od ślubu w 1929 roku aż do śmierci Fridy w 1954 roku.
Prezentowane fotografie wykonali m.in. ojciec Fridy, Guillermo Kahlo, Augustin Victor Casasola, Nickolas Muray, Manuel Alvarez Bravo, Élie Faure, Ernesto Reyes czy Ansel Adams.  Na zdjęciach zobaczymy nie tylko słynną parę artystów, ale także ikonę ruchu surrealistycznego André Bretona czy Lwa Trockiego. Autorom fotografii udało się uchwycić niezwykle ważny moment w historii Meksyku i życiu artystyczno-politycznym kraju.

Po wernisażu zapraszamy na wykład Gregorio Luke, eksperta z zakresu kultury i sztuki meksykańskiej, który przybliży życie i twórczość obojga artystów.

Jeszcze w październiku pokażemy dwa filmy z meksykańskiej klasyki. W sobotę, 14 października o godz.15 zapraszamy na Macario (1960), reż. Roberto Gavaldón, a 28 października, także w sobotę o 15, pokażemy Perłę (1947), reż. Emilio Fernández.

Wystawę można oglądać do 3 stycznia 2018 r.Partnerzy wydarzenia: Ambasada Meksyku w Polsce, Miasto Łódź

Źródło: www.kinomuzeum.pl/?p=261648

Mapa: